Firma AiTech spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała w celu pracy nad tematami sztucznej inteligencji. W jej skład wchodzą pracownicy którzy posiadają certyfikaty ukończenia kursów o tematyce sztucznej inteligencji, machine learning oraz big data z takich uczelni jak Stanford University (prowadzący między innymi Andrew Ng) czy University of Toronto (prowadzący Geoffrey Hinton). Czerpiąc wiedzę od liderów tej tematyki jesteśmy w stanie opracować skomplikowane systemy pomagające w codziennym życiu.

Pierwszy opracowany wspólny produkt


Pierwszym wyzwaniem zakończonym pełnym sukcesem było opracowanie produktu dedykowanego do wielu branż, ze szczególnym wskazaniem sektoru bankowego. Pozwalać on będzie w sposób całkowicie automatyczny na wprowadzanie różnego rodzaju wypełnionych formularzy. W procesie uczenia system analizuje ich cechy wyróżniające i na tej podstawie będzie w przyszłości klasyfikować dokumenty. Firma AiTech wykorzystując wiedzę swoich pracowników opracowała metody nauki formularzy z ich wstępnym dopasowaniem do szablonów oraz cały zakres rozpoznawania wybranych pól i ich digitalizacji. Rozwiązanie wykorzystuje najnowszego typu sieci neuronowe tj. Capsule Network. Całość sztucznej inteligencji jest opracowana w standardzie frameworka Google Tensorflow w języku Python.

Z drugiej strony Meritus odpowiedzialny był w tym projekcie za cały wizerunek aplikacji tj. interface użytkownika oraz komunikację ze sztuczną inteligencją. Staraliśmy się maksymalnie dopasować prostotę obsługi aplikacji do realizowanego zadania odczytywania danych z dokumentów i formularzy. Takie połączenie pozwoliło nam uzyskać produkt, który wyróżnia się prostotą obsługi oraz niesamowitą skutecznością rozpoznawania formularzy.
AiTech OCR formularzy, sztuczna inteligencja

Produkt opracowany przez firmę AiTech we współpracy z Meritus dystrybuowany jest w modelu SaaS z możliwością instalacji środowiska w infrastrukturze klienta. Dzięki tak elastycznej metodzie użytkowania tam gdzie liczy się maksymalne bezpieczeństo danych taki produkt może być stosowany.

Jak wygląda wdrożenie tego produktu?


W celu wdrożenia tego rozwiązania u klienta uzgadniana jest dokładna ilość szablonów dokumentów/formularzy oraz danych jakie mają być z nich odczytane. Kolejnym krokiem jest dostarczenie szablonów tych dokumentów do nauczenia systemu ich rozpoznawania. Następnie prosimy o dostarczenie przykładowych wypełnionych dokumentów w celu weryfikacji sposobu ich wypełniania. Po tym kroku system gotowy jest już do działania. Firma AiTech dystrybuuje to oprogramowanie poprzez firmę Meritus dlatego w celu kontaktu prosimy o napisanie wiadomości na adres poczta@meritus.pl. Na życzenie jesteśmy w stanie udostępnić wersję demo tego produktu.
AiTech OCR formularzy, sztuczna inteligencja