Pisaliśmy niedawno o współpracy z firmą AiTech sp. z o.o. nad systemami opartymi o sztuczną inteligencję. Teraz chcieliśmy zaprezentować i jednocześnie zarekomendować najnowszy produkt powstały z naszym udziałem. A co najważniejsze, dzięki naszemu partnerstwu skanujfakture.pl oferuje eksport dokumentów do naszego systemu merSoft ERP, dziękujemy!

Skanujfakture.pl - inteligentny system odczytywania faktur


Na rynku polskim oferowane są różne systemy do odczytywania danych z faktur kosztowych. Są to rozwiązania istniejące od kilku lat oparte o zaawansowane algorytmy. Dlaczego AiTech sp. z o.o. postanowił opracować konkurencyjne rozwiązanie? Firma zauważyła dla siebie niszę w wykorzystaniu sztucznej inteligencji poprzez którą osiągnie najlepszą skuteczność rozpoznawania danych na rynku (jedyny system używający Capsule Network) oraz będzie w stanie kategoryzować faktury według typu kosztu. Taka cecha bardzo usprawni późniejszy etap księgowania, ponieważ będzie w stanie samodzielnie dodawać atrybuty do dokumentów. Pomagając projektować system staraliśmy się, żeby był on bardzo prosty w obsłudze, a jednocześnie posiadał wiele funkcjonalności dopasowanych do pracy w biurach księgowych. Ostatnie dwa miesiące poświęcone były na testowanie rozwiązania w prawdziwym biurze księgowym https://kontisto.pl które znacząco przyczyniło się do wprowadzenia usprawnień.

Jak działa skanujfakture.pl

System skanujfakture.pl jest programem do skanowania i rozpoznawania faktur online. Wszystkie niezbędne dane faktury są odczytywane i interpretowane na bazie zdobytej wiedzy. System posiada mechanizm ciągłego uczenia się dlatego obsługuje wszystkie szablony faktur. Został zaprojektowany w sposób umożliwiający pracę w różnych krajach i językach, dlatego firma AiTech sp. z o.o. planuje w niedługim czasie publikować kolejne wersje w krajach europy zachodniej. Co bardzo wyróżnia ten program to podczas odczytywania danych kontrahenta wszystkie jego dane uzupełniane są na bieżąco z bazy GUS oraz co bardzo istotne kontrahent jest sprawdzany czy jest aktywny w VAT. Po utworzeniu konta w systemie przez firmę lub biuro księgowe możliwe jest od razu dodawanie dokumentów. Wszystkie dokumenty są archiwizowane i znajdują się w ewidencji. Po zeskanowaniu faktur możliwe jest ich wyeksportowanie do systemów księgowych. Ważną funkcją programu jest możliwość współpracy biura księgowego z klientem. Może ono zaprosić go do podmiotu tak, że będzie mógł uzyskać dostęp do wszystkich swoich dokumentów. Przy takim modelu, biuro księgowe dysponuje prywatnym adresem mailowym który udostępniany jest klientom. Zyskują oni możliwość przesyłania faktur bezpośrednio do systemu drogą mailową. Dla przykładu, jeżli klient otrzyma fakturę za telefon od operatora telekomunikacyjnego to wystarczy, że prześle tego maila na wskazany wcześniej adres mailowy, a faktura zostanie automatycznie pobrana przez program. Taka współpraca jest bardzo dobrze odbierana przez klientów biura księgowego. skanujfakture.pl jest obecnie jedynym systemem który został opracowany po wprowadzeniu przepisów dotyczących RODO dlatego wszelkie informacje wprowadzane w systemie są zaszyfrowane.
AiTech skanowanie faktur, OCR, sztuczna inteligencja


Wszystkich naszych klientów zachęcamy bardzo do zapoznania się z przedstawianym systemem i skorzystania z darmowego okresu próbnego. Oferujemy skonfigurowanie systemu księgowego merSoft FK do automatycznego księgowania importowanych faktur. Co ważne, po uruchomieniu systemu skanujfakture.pl w momencie importu dokumentów wszystkie skany zostaną skopiowane przez co będzie możliwy ich dalszy podgląd. Przedstawiane rozwiązanie pozwala na wprowadzanie faktur osobom, które nie znają się na księgowości.