W nadchodzącej wersji systemu merSoft ERP zmieniliśmy całkowicie wygląd, gdzie zastosowaliśmy opracowaną przez Google nową filozofię wzornictwa Material Design. Dzięki temu program jest prostszy w obsłudze, ładniejszy i bardziej przypominajcy grafikę z telefonów komórkowych z systemem Android, którą wszyscy znamy. Poświęciliśmy dużo czasu i wysiłku, żeby nasz system stał się jeszcze bardziej komfortowym narzędziem pracy.

Czym jest Material Design?

Material Design został opracowany przez Google, który chciał dać swoim użytkownikom prosty, a równocześnie czytelny i łatwo dostosowywalny do różnych płaszczyzn styl graficzny. Premiera stylu Material Design odbyła się podczas prezentacji aplikacji Google Now, która zyskała powszechne uznanie. Następnie był on kolejno wdrażany do innych aplikacji i stron internetowych Googla. W 2014 roku Material Design stał się oficjalnym stylem wszystkich aplikacji zarówno mobilnych pracujących na systemie Android jak i internetowych rozwijanych przez Google, między innymi takich jak Gmail, Google Drive, Google Docs. Styl ten został szybko przejęty przez inne firmy wdrażające go w swoich systemach. Dzisiaj, Material Design to nie tylko aplikacje Google, ale globalny styl, który swoją prostotą, użytecznością i łatwą aplikacyjnością zdobywa coraz to szersze rzesze zwolenników i z powodzeniem wykorzystywany jest także na stronach internetowych.

Cel jaki postawiło sobie Google przy opracowywaniu Material Design było, jak można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej, stworzenie graficznego stylu przedstawiającego podstawowe zasady dobrego wzornictwa połączonego z innowacją i możliwościami techologicznymi i naukowymi, a także opracowanie zasadniczo jednego systemu który pozwoli na takie same odczucia użytkowników na różnych platformach i rozmiarach urządzeń. Dotyk, głos, myszka i klawiatura są pierwszorzędnymi metodami wprowadzania danych dlatego projektowany styl musi zapewninać wygodę pracy dla powyższych sposobów.

Najistotniejszą cechą Material Design jest jego położenie w trójmiarze. Polega ono na uświadomieniu sobie odpowiedniej hierarchii elementów strony czy aplikacji i oznaczeniu tego za pomocą cieni.

Dlaczego w naszym systemie merSoft ERP zastosowaliśmy Material Design?

Przez długi czas nasze oprogramowanie przechodziło kolejne zmiany graficzne w celu najlepszego dopasowania wyglądu do użytkowników spędzających wiele godzin z naszym systemem. Poszukiwaliśmy stylu który będzie najlepiej uwidaczniał elementy strony co wpłynie na szybsze zapamiętywanie położenia różnych komponentów, a także oferować będzie animacje symulujące nacisk oraz dostosowywać się będzie do różnej rozdzielczości ekranów. Wszystkie te cechy dostarcza Material Design dlatego postanowiliśmy w kolejnej wersji wdrożyć to wzornictowo. Wersja testowa dostarczona kilku wybranym klientom uzyskała bardzo dobre opinie, dlatego zyskaliśmy pewność, że nadchodząca zmiana jest dobrym krokiem w rozwoju naszego systemu merSoft ERP.

Poniżej pokazujemy kilka widoków nadchodzącego merSoft ERP.
szukaj material design w erp online merSoft ERP
kalendarz material design w erp online merSoft ERP
Możemy z całą pewnością powiedzieć, że jako pierwsi na rynku polskim opracowaliśmy system klasy ERP w tej technologii, a wszystko po to, żeby codzienna praca była przyjemnością. Jeżeli chcesz zobaczyć jak zmieni się nowy merSoft ERP zarejestruj się już teraz w naszej usłudze chmury i wypatruj zmian.