System ERP jest to oprogramowanie do zarządzania firmą, w którym można tak ustawić parametry, żeby pozwalało obsłużyć wszystkie procesy w danej firmie. Taka parametryzacja znacznie usprawnienia obsługę całego systemu, a także automatyzuje wiele operacji, które do tej pory były wykonywane przez pracowników. Każda firma, nawet we wczesnej fazie rozwoju, powinna pomyśleć nad wdrożeniem takiego rozwiązania, ponieważ pomoże ono w podejmowaniu prawidłowych decyzji oraz kontrolowaniu zdarzeń, mających wpływ na funkcjonowanie firmy. Dodawanie funkcji automatyzujących różne operacje pozwala na zyskanie przewagi konkurencyjnej nad innymi firmami przez zmniejszenie kosztów wewnętrznych procesów. Wszelkie funkcje automatyzujące wymagają jednak od firmy pewnych nakładów finansowych, dlatego rozwijane są przez cały okres istnienia firmy.

W ostatnich latach zaczęły pojawiać się alternatywne rozwiązania dla standardowych systemów ERP. Są to tej samej klasy systemy ERP, ale pracujące w przeglądarce internetowej. Należy tutaj zrozumieć, że system ERP online to nie tylko chmura, która jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla małych firm, ponieważ nie ponoszą jednorazowego kosztu serwera, ale także standardowa instalacja na terenie wdrażającej firmy (wariant przeważnie dla większych firm). Rozwiązanie to ma wiele zalet, natomiast ma jedną zasadniczą przewagę nad tradycyjnym oprogramowaniem: jest dużo prostsze do administrowania, przez co znacznie redukuje koszty wdrożenia i utrzymania systemu. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim system jest instalowany na jednym komputerze lub serwerze, do którego łączą się pozostali pracownicy, na których komputerach nie trzeba zupełnie nic instalować (prócz przeglądarki internetowej). Dodatkowo, w zależności od potrzeb, takie oprogramowanie może być w pełni udostępnione poza lokalizacją firmy, co powoduje zwiększenie dostępności do systemu. Dla wielu firm, właśnie ta cecha jest tak istotna: mobilność. Pracownicy, by uzyskać informację, nie musza przyjeżdżać specjalnie do biura wystarczy, że zalogują się zdalnie.

Dlaczego Meritus merSoft ERP online?

Nasza firma od ponad 6 lat rozwijała oprogramowanie klasy ERP, pracujące w przeglądarce internetowej. W chwili obecnej posiadamy najbardziej rozbudowany system ERP online, składający się między innymi z modułów: - finansowo-księgowy, pozwalający na prowadzenie pełnej księgowości dla małych, średnich i bardzo dużych firm. - moduł magazynowy posiadający automatyczne wyliczanie stanów minimalnych, optymalnych i maksymalnych na podstawie analizy ABC (analiza Pareto). - moduł sprzedażowy, zakupowy i zamówień obsługujący wszystkie typy dokumentów. - CRM ze zintegrowanym klientem pocztowym i analizą poruszania się handlowców. - wiele innych modułów i integracji z zewnętrznymi systemami.

Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie nasze moduły zarejestruj się i umów się na szkolenie, podczas którego nasi pracownicy dokładnie przedstawią Ci możliwości naszego systemu oraz pokażą, jak korzystać z tego oprogramowania.
system ERP online