O nas

Tworzymy oprogramowanie dla firm do obsługi wszystkich bieżących procesów.

quote

Każdego dnia łączymy nasze wyjątkowe doświadczenie, kreatywność i pasję.....

...aby opracowywać bardziej zaawansowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które spełniają potrzeby naszych klientów i odpowiadają dzisiejszym wyzwaniom biznesowym. Inwestujemy w nasz zespół nie tylko po to, aby wznosić naszą firmę na coraz wyższy poziom, ale także wyznaczać trendy w branży, w której działamy. Nasze podejście do innowacji ma szczególne znaczenie również w kontekście współpracy z klientami. Ich zaufanie i uznanie jest najlepszym potwierdzeniem słuszności obranej przez nas strategii rozwoju.
Mateusz Kalinowski - ceo & founder
ceo image
hand image

O nas

Meritus Systemy Informatyczne

Historia firmy Meritus Systemy Informatyczne rozpoczęła się w 1990 roku. Spółka jest jedną z pierwszych polskich firm działających w branży informatycznej i na przestrzeni ponad 30 lat stała się zaufanym partnerem dla setek organizacji z różnych branż m.in. e-commerce, logistyki, retail, finansów czy księgowości.

Meritus Systemy Informatyczne zatrudnia wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy są odpowiedzialni za rozwijanie innowacyjnych projektów technologicznych opartych na sztucznej inteligencji. Zespół ekspertów posiada najnowszą wiedzę z zakresu języków programowania, maszynowego uczenia, Internetu Rzeczy czy Big Data.

„Na przestrzeni ostatnich lat rynek systemów informatycznych dla biznesu rozwija się bardzo dynamicznie. Wpływa na to m.in. fakt, że coraz więcej firm traktuje nowe technologie oparte na sztucznej inteligencji, jako strategiczny element rozwoju ich biznesów. Chcą inwestować w innowacje i stawiają na narzędzia najwyższej klasy, takie jak systemy informatyczne oferowane przez Meritus. Wśród naszych klientów są nie tylko firm działających na terenie Polski, ale także zagraniczne korporacje i przedsiębiorstwa. Za wyborem naszych rozwiązań przemawia wieloletnie doświadczenie w dziedzinie najnowszych technologii, współpraca ze świtowej klasy ekspertami oraz to, że w pełni wykorzystujemy potęgę nowych technologii. Nasze systemy informatyczne odpowiadają na potrzeby klientów z różnych sektorów i doskonale radzą sobie z nowymi wyzwaniami stawianymi przez rynek. Zaufanie i uznanie klientów jest dla nas najlepszym potwierdzeniem słuszności strategii rozwoju, którą obraliśmy” – powiedział Mateusz Kalinowski, CEO Meritus Systemy Informatyczne.

laptop image

O nas

Nasz zespół

team member image

Ceo & Founder

Mateusz Kalinowski
team member image

Frontend Developer

Katarzyna Nowak
team member image

Frontend Developer

Artur Wójcik
team member image

Backend Developer

Mateusz Kowalski
team member image

Backend Developer

Konrad Malinowski
team member image

Backend Developer

Mariola Kulig

O nas

They trust us

company logo
Laude Smart Intermodal S.A. jest prężnie rozwijającą się firmą, której główną działalnością są kompleksowe usługi transportu produktów przemysłowych – towarów paletyzowanych, sypkich czy wyrobów stalowych. Laude świadczy usługi dzięki własnym zasobom m.in. innowacyjnym kontenerom, wagonom kolejowym, pociągom intermodalnym łączącym Polskę z innymi państwami i terminalowi przeładunkowemu na granicy ukraińsko-polskiej w Zamościu. Dzięki wdrożeniu opracowanego przez Meritus systemu WMS PINQUARK, firma m.in. zwiększyła poziom automatyzacji, znacznie skróciła czas realizacji kluczowych procesów logistycznych, zredukowała koszty, zoptymalizowała procesy biznesowe i całkowicie wyeliminowała dokumenty drukowane na wybranych etapach łańcucha dostaw.
company logo
H2 Dystrybucja Sp. z o.o. jest jednym z wiodących dystrybutorów artykułów szkolnych, biurowych, spożywczych i higienicznych w Polsce. Sercem firmy jest magazyn o powierzchni równej 3 tys. metrów kwadratowych. Dystrybutor obsługuje miesięcznie ponad 11 000 zamówień, których większość stanowią zamówienia online. Dzięki implementacji opracowanego przez spółkę Meritus systemu WMS PINQUARK, firma znacznie skróciła długość ścieżek komplementacji zamówień, a co za tym idzie przyspieszyła czas ich realizacji. Za sprawą innowacyjnych funkcjonalności systemu PINQUARK, dystrybutor zoptymalizował także działania w takich obszarach, jak: obsługa klientów, przyjęcia i rozkładnie towaru, zatowarowywanie, pakowanie zamówień, realizacja wysyłek z obsługą kurierów, obsługa zwrotów i reklamacji czy inwentaryzacja.
company logo
Zespół biura księgowego Kontisto świadczy usługi księgowe i kadrowo-płacowe dla podmiotów o różnych formach prawnych i różnych systemach rozliczeń podatkowych. Wśród klientów firmy są spółki z branży FMCG, budowlanej, biurowej, logistycznej, IT czy kosmetycznej. Dzięki wykorzystaniu opracowanego przez spółkę Meritus systemu finansowo-księgowego opartego na OCR i sztucznej inteligencji o nazwie skanujfakture.pl, firma m.in. zredukowała ryzyko popełnienia błędu niemal do zera, zoptymalizowała czas potrzebny na procesowanie faktur i znacznie obniżyła koszty operacyjne. System przejął najbardziej nużące i czasochłonne czynności związane z prowadzeniem księgowości, odciążając pracowników Kontisto od nadmiaru obowiązków i pozwalając im poświęcić czas na zadania generujące większą wartość w biznesie.
logo
Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o.ul. Prosta 70, 00-838 Warszawa
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy
w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy
Krajowego Rejestru Sądowego
NIP: 118-209-42-36 REGON: 146836567KRS: 0000476119BDO: 000533844Kapitał własny: 100 000 zł

social media

Social Media Meritus

Zapraszamy do obserwowania profilu Meritus Systemy Informatyczne na LinkedIn i uczestnictwa w rozwoju wspólnej sieci kontaktów. Jako aktywny członek linkedinowej społeczności specjalistów, będziemy się z Państwem komunikować oraz dzielić aktualnościami i informacjami o działalności naszej spółki.